wtorek, 16 sierpnia 2016

Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód.

A tutaj projekt który rodził się baaardzo długo i w ogromnych bólach... Całość zabrała mi prawie rok życia. Ale nic dziwnego, bo to chyba najtrudniejsza książka nad jaką pracowałam do tej pory.

Wygląda to tak - to w zasadzie nie jedna a dwie książki. Każda z nich to podróż dookoła świata, jednej z dwóch rodzin. Pierwsza to turyści, którzy oglądają najsłynniejsze zabytki i atrakcje turystyczne świata. Wypatrują aktorów i znanych pop-kulturowych postaci. Druga rodzina to globtroterzy, którzy wyruszają w dziką podróż po niezaludnionych miejscach globu. Oglądają całe mnóstwo zwierząt i roślin z całego świata i udają się w miejsca wypraw słynnych podróżników.

Książka jest harmonijką, dlatego pierwsza podróż jest z wschodu na zachód (w poziomie) a druga z północy na południe (w pionie).

Całość jest utrzymana w klimacie wyszukiwanki - na poszczególnych rozkładówkach musimy odszukać określone rzeczy. Jakby tego było mało zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek i dodatkowych informacji, a narracja prowadzona jest w formie komiksu...
Tutaj pierwsza podróż, ze wschodu na zachód, w którą wyrusza rodzina turystów.

A tu druga podróż z północy na południe w którą rusza rodzina globtroterów.
A tu jeszcze ja z książką - jest dwa razy dłuższa ode mnie i wychodzi ze wszystkich pokojów :D
"Podróż Dookoła Świata. Północ-południe. Wschód-zachód."
tekst, ilustracje, koncepcja: Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia 2016
1 komentarz: