Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Samo Życie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Samo Życie. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 2 stycznia 2025

Podsumowanie roku 2024

Zbliża się koniec roku, więc czas na małe podsumowanie!

Ten rok obfitował w wyjątkowe, duże i skomplikowane projekty:

Zilustrowałam:
  • 3 komplety puzzli
  • 1 grę planszową
  • 2 komiksy
  • 2 książki
Ukazały się:
  • Wiele zagranicznych edycji moich książek, w tym przepiękne włoskie wydanie Zaginionej wyspy!
  • 5 kompletów puzzli z ilustracjami z Miasta Psów!
Inne osiągnięcia:
  • Napisałam swój pierwszy scenariusz do skomplikowanej fabuły.
  • Skończyłam projekt rozpoczęty jeszcze na studiach.
  • Wydałam swój pierwszy komiks!
  • Byłam po raz pierwszy na Pyrkonie.
  • Nauczyłam się, jak tworzyć dobre puzzle.
  • Kontynuowałam współpracę ze wspaniałymi autorami i wydawcami.
  • Udzieliłam wielu fantastycznych wywiadów radiowych.
  • Po raz pierwszy wystąpiłam w podcaście o projektowaniu!
  • Poznałam mnóstwo świetnych rysowników i autorów.
Rok ten przyniósł jednak również kilka dużych rozczarowań, smutków i zmian. Zmiany będą pewnie motywem przewodnim 2025 roku. Choć niektóre są trudne do przełknięcia, wierzę, że w ostatecznym rozrachunku przyniosą dobre rzeczy. 

Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią tej podróży! 



wtorek, 31 grudnia 2024

Podsumowanie grudnie

Grudniowe podsumowanie!Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, więc czas na podsumowanie ostatnich tygodni:


Radio Opole
Razem z Michałem mieliśmy okazję wystąpić w Radiu Opole! Rozmawialiśmy z Witkiem Sułkiem o powstaniu Tropicielonautów. Nasza rozmowa została nagrana również w formie wideopodcastu – dam Wam znać, gdy tylko będzie dostępna!


Wrocławskie Targi Książki
Wzięłam udział w spotkaniu z czytelnikami, które poprowadziliśmy z Bogusiem Janiszewskim wokół „Kurzola”. Było ponad 100 dzieci! Później dyżurowaliśmy na stoisku wydawnictwa Agora dla Dzieci, gdzie spotkałam mnóstwo cudownych osób – Tadek podarował mi mnie z LEGO, Nikodem pogadał ze mną o Bepie, a Julia odbyła ze mną fascynującą dyskusję o wyszukiwankach.


Grudzień – miesiąc puzzli!
Ułożyłam wszystkie pięć kompletów puzzli z ilustracjami z Miast Psów i Kotów. Największą radość sprawiły mi te z Muzeum Psów.


Debiut w podcaście
Pierwszy raz w życiu wystąpiłam w podcaście! U Zebzy net opowiadałam o pracy ilustratora, mojej filozofii twórczej i grafice. Rozmowy będzie można posłuchać w przyszłym roku – dam znać gdy będzie dostępna!


Mass Effect
Michał na wyprzedaży kupił zremasterowaną trylogię Mass Effect – najlepiej wydane 28 zł w historii! Po pierwszej części teraz gramy w drugą.


Święta po swojemu
Od dawna nie obchodzę świąt. Grinch mode on! Spędzam ten czas odpoczywając, grając, jedząc spaghetti i układając puzzle.


Sezon grzewczy
„Nagrzewanie trwa, proszę nie przeszkadzać!”


Paczka od wydawnictwa Ravensburger
Dotarły puzzle, które zaprojektowałam na początku roku! Zestaw trzech układanek dla dzieci (6+), każda przedstawiająca inny okres historyczny.


Nowy projekt komiksowy
Po 9 latach pracy ukończyliśmy z Michałem Tropicielonautów. Zwolniony slot przeznaczamy na nowy projekt: powieść graficzną dla dorosłych! Scenariusz czekał już od lat, a teraz ruszyliśmy z pracami nad grafiką i makietą. Zobaczymy czy po 12 latach pracy przy projektach dla dzieci potrafię jeszcze mówić do dorosłych ludzi Trzymajcie kciuki!


Grudzień to dla mnie czas odpoczynku, a nadchodzący styczeń zapowiada się intensywnie. Do zobaczenia w nowym roku!

poniedziałek, 2 grudnia 2024

Raport z listopada

Listopad był niezwykle intensywny, wyczerpujący, ale także pełen inspirujących spotkań i ciekawych wydarzeń!


Zgodnie z tradycją, moje urodziny spędziliśmy na wyjeździe. W tym roku padło na Łódź, która zachwyciła nas swoją postindustrialną architekturą, świetnymi muzeami i pysznym jedzeniem.



Dotarła do nas paczka z egzemplarzami autorskimi Tropicielonautów od wydawnictwa Muduko ! Książka wyszła przepięknie, a trzymanie w rękach projektu, nad którym pracowaliśmy od niemal 10 lat, to niesamowite uczucie!


Z okazji premiery Tropicielonautów mieliśmy przyjemność gościć w porannej audycji Martyny Chuderskiej w Polskim Radio Dzieciom Rozmawialiśmy o grze komiksowej i o tym, jak aplikacja mobilna pomaga odkrywać świat przedstawiony w komiksie.


Dużo działo się także wokół Kurzola! Trzeci tom został przyjęty z ogromnym entuzjazmem – dziękuję za Wasze ciepłe słowa! Mówiliśmy o nowych przygodach Antka i Kurzola podczas rozmowy z Weroniką Wawrzkowicz oraz na webinarze dla Czasu Dzieci. A już w przyszłym tygodniu spotkamy się podczas Wrocławskich Targów Książki razem z Bogusiem Janiszewskim i... Kurzolem!
Po powrocie z Łodzi żegnaliśmy piękną, złotą jesień. Teraz nadszedł czas roku, który najlepiej spędzać tak, jak Kamyk...

 

Wrzuciliśmy pierwszy z trzech projektów Tropicielonautów na Behance. Pokazujemy tam, czym jest i jak działa ten wyjątkowy projekt, a także dzielimy się zdjęciami komiksu i aplikacji.

ZOBACZ PROJEKT NA BEHANCE


Na moim biurku w listopadzie królował jeden specjalny projekt wyszukiwankowy realizowany dla Muduko Niektórzy z Was pewnie już się domyślają, co to takiego... 😉


Miesiąc zakończyliśmy wystawą szkiców autorstwa Magdy Wosik we Wrocławskim Domku Miedziorytnika. Zobaczyliśmy, jak wygląda droga twórcza prowadząca do najlepszego rozwiązania. Towarzyszyła jej piękna publikacja – mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja ją obejrzeć!


piątek, 30 sierpnia 2024

Raport z sierpnia


 Byliśmy na tygodniowym urlopie w Szczecinie. Przy okazji zwiedziliśmy Wolin, Międzyzdroje i Świnoujście. Choć same miasta nas nie urzekły, widok morza po dłuższej przerwie był niesamowitym przeżyciem.


Po trzech iteracjach, niezliczonych poprawkach i zmianach, skończyłam pracę nad storyboardem do drugiego tomu "Bepy i Ziemianina". Teraz leży u wydawcy i czeka na feedback redakcji (trzymajcie kciuki!).

Byliśmy na świetnym koncercie Murmur Mori — pieśni wypraw krzyżowych w Ratuszu Wrocławskim. To był wspaniały event i miło spędzony wieczór. Jestem jedną z tych osób, które na YouTube podbijają wyświetlenia średniowiecznych wersji piosenek Eminema, więc to 100% moje klimaty!

Wydawnictwo Muduko ogłosiło zapowiedź "Tropicielonautów", czyli fantastycznej, pięknie wykonanej i autorskiej gry komiksowej, którą zaczęliśmy z Michałem tworzyć w 2014 roku! Nie mogę się doczekać chwili, kiedy będziemy mogli śledzić wasze reakcje i czytać recenzje — premiera tej jesieni!

We Wrocławiu upały wciąż trwają. Ja zdecydowanie wolę chłodniejszą pogodę, więc aurę ostatnich miesięcy mogę podsumować słowem "padaka". Na szczęście we wrześniu lecimy na północ, gdzie odpocznę od skwaru.

Z okazji urodzin Michała byliśmy w Jaworzynie Śląskiej, gdzie znajduje się największe w Polsce muzeum kolejnictwa. Z jakiegoś powodu bardzo kochają tam Tomka Pociąga...


Ten miesiąc minął mi na kończeniu storyboardu do "Bepy 2", powolnych przygotowaniach do premiery "Tropicielonautów" i wdrażaniu się w nowe projekty, nad którymi będę pracować w nadchodzących miesiącach.

Wrzesień i cała końcówka roku zapowiadają się intensywnie, dlatego bardzo się cieszę, że zbliża się mój ostatni długi urlop w tym roku — przyda się naładować baterie przed nadchodzącymi wyzwaniami!

niedziela, 25 sierpnia 2024

Papier Słoniowy

Papier słoniowy powstaje w 50% z odchodów słonia i w 50% z makulatury. Jeśli po coś warto stać w tłumie, podczas zwiedzania Muzeum w Dusznikach, to właśnie po to!








piątek, 23 sierpnia 2024

Fazy pofeedbackowe

Dzisiaj ŚMIESZNY obrazek!
 
Zaznaczam, że to ŻART, bo kiedy wkleiłam teksty z dymków do czata GPT, żeby poprawił mi błędy ortograficzne, to zaczął mnie pocieszać, w takich słowach:

"W Twoim zdaniu nie ma błędów ortograficznych, jednak mogę wyczuć, że przeżywasz trudny moment. Pamiętaj, że każdy czasem ma gorszy dzień, a krytyka to część procesu twórczego. Ważne jest, aby się nie poddawać. Jeśli będziesz potrzebowała wsparcia, jestem tutaj!"

Także mając w sercu mądrość z czata, mam nadzieję, że choć wy docenicie mój błyskotliwy dowcip!


środa, 7 sierpnia 2024

Raport z lipca

Powoli przyzwyczajam się do pourlopowej rzeczywistości i staram się wrócić do mojej przedwyjazdowej rutyny. To dobry moment na wrzucenie Raportu z lipca!

środa, 24 lipca 2024

Muchy Końskie

Wiele osób sądzi, że w chodzeniu do lasu najgorsze są komary i kleszcze, ale to nieprawda. Najgorsze są muchy końskie.

Jak wiecie z moich stories, większość wolnego czasu spędzam, szwendając się po lasach i łąkach. Jestem dzieckiem z miasta, więc początkowo nie przepadałam za owadami w ogóle. Po kilku latach pieszych wycieczek polubiłam je, a obserwowanie większości sprawia mi przyjemność. Jeśli jednak miałabym wskazać owada, który jest w mojej prywatnej topce najbardziej nielubianych, to byłaby to mucha końska.
Najwięcej pojawia się ich w upalne dni, przed burzą. Odkąd odkryłam Mugghe (spray na insekty), żaden komar ani kleszcz mnie nie ugryzł (a obłaziły mnie chmarami). Za to końskie muchy mają głęboko w nosie spraye, to, że skóra jest zakryta ubraniem, to, że kręcisz rękami jak wiatrakiem, a nawet to, że je pacniesz ręką. Gryzą jak dzikie i zostawiają gigantyczne, czerwone bąble.
Polecam wycieczki do lasu, nie polecam bliższych znajomości z końskimi muchami.




niedziela, 21 lipca 2024

Raport z czerwca

Mamy wprawdzie połowę lipca, ale to był tak dobry czerwiec, że aż szkoda byłoby go nie podsumować! Czerwiec upłynął mi pod znakiem promocji i intensywnej premiery "Bepy i Ziemianina". To mój pierwszy autorski komiks, więc mój poziom podekscytowania premierą wynosił 200%.

Bepowy miesiąc zaczął się w Opolu, na targach książki, gdzie po raz pierwszy zobaczyłam wydrukowane i świeżutkie "Bepy" - moment nie do opisania! Dzięki staraniom super ekipy z Naszej Księgarni, książki przyjechały na targi niemal prosto spod maszyny drukarskiej.


Przy okazji targów odwiedziłam Radio Opole, gdzie odbyłam super miłą rozmowę o moim komiksie. Jedyna i niepowtarzalna okazja usłyszeć mój głos w jakości nie-trzymam-głowy-w-kartonie, nagrany na profesjonalnym mikrofonie.


Czerwiec był mega upalny, a ja jestem zadeklarowaną zimnolubką, więc cały miesiąc pociłam się od samego oddychania i wypatrywałam deszczu (z miernym skutkiem).


Na Pyrkonową promocję "Bepy" chciałam mieć coś specjalnego. Dzięki pomocy Michała (choć pomoc wymagałaby, żebym miała jakikolwiek wkład do tej pracy) pojechałam we wspaniałej i szeroko komplementowanej czapce z folii. Nie spotkałam żadnego reptilianina, więc czapka okazała się w 100% skuteczna.


Odbyłam mnóstwo fajnych i ciekawych rozmów przy okazji podpisywania w Strefie Autografów. Dostałam nawet w prezencie portret mojej Nuty!


Brałam udział w bardzo ciekawym panelu dyskusyjnym. Porozmawialiśmy o komiksach dziecięcych.


W czerwcu zaczął się nasz tradycyjny sezon pieszych wycieczek. Mieliśmy sporo jednodniowych wypadów za miasto. W lesie jest, choć kilka stopni chłodniej i wiele decybeli ciszej niż w mieście.


Pośród pociągów kolei dolnośląskich jestem niewykrywalna.


Po trzech latach mówienia "trzeba by było kiedyś pojechać do Skalnego Miasta", wreszcie tego dokonaliśmy. Co najlepsze, była to wycieczka niespodzianka, którą dostałam w prezencie od Nikoli z Przeszłości. Wyobraźcie sobie, że kupiła bilety miesiąc wcześniej i przypomniała sobie o nich wieczór przed wyjazdem — geniuszka!


Tyle jeśli chodzi o mój czerwiec — może z raportem z lipca wyrobię się szybciej! Dajcie znać, czy takie lifestylowe posty są ciekawe i czy chcielibyście je widywać bardziej regularnie. Bez odbioru!